O NAS

ZARZĄD LUKS WRONKI:

PRZEMYSŁAW MAŚLONAprezes

SYLWIA KRAUSEwiceprezes

ŁUKASZ ZIELIŃSKIsekretarz

DANIEL DŁUŻEWSKIczłonek

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Gry Logiczne” we Wronkach do ewidencji uczniowskich klubów sportowych wpisany został w lutym 2010 roku, ale historia wronieckich warcabów sięga dużo, dużo dalej. Wcześniej klub działał jako FK Amica Wronki, Amica-WOK Wronki, WOK Wronki. Założycielem klubu i promotorem warcabów we Wronkach był Jan Mamet (wieloletni działacz, sędzia, zawodnik), który do dziś jest aktywnym warcabistą klubu z Wronek. Największe sukcesy sekcja warcabowa osiągała jako FK Amica Wronki kiedy to sponsorem sekcji warcabowej była fabryka kuchni Amica.

Nasz klub jest członkiem Polskiego Związku Warcabowego https://www.warcaby.pl/

Dajemy możliwość i przygotowujemy do startu w organizowanych przez związek turniejach warcabowych.

Co roku odbywają się mistrzostwa Polski, dzięki którym wyłaniani są najlepsi warcabiści kraju w różnych kategoriach wiekowych i powoływana zostaje Kadra Narodowa na rozgrywki międzynarodowe organizowane przez Światową Federację Warcabową FMJD.

W ramach działalności klubu propagujemy warcaby prowadząc bezpłatne zajęcia dla wszystkich chętnych w każdym wieku. Zajmujemy się także organizacją turniejów i wydarzeń warcabowych.

Warcaby rozwijają szereg niezwykłych cech i umiejętności. Bez względu na wiek dziecka warcaby mogą poprawić jego koncentrację, cierpliwość i wytrwałość, zwiększyć umiejętności matematyczne, a także rozwinąć zmysł twórczy, intuicję, pamięć oraz umiejętności analitycznego myślenia i podejmowania decyzji. Ponad to gra w warcaby uczy też determinacji, odpowiedzialności, motywacji i sportowego zachowania.

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia, które odbywają się w budynku WOK na piętrze (koło pogotowia) ul. Polna 3a

Zapewniamy dostępność zajęć osobom ze szczególnymi potrzebami zgodnie z przepisami ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1062) o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami lub dostępu alternatywnego po wcześniejszej informacji.

Kontakt: 506 152 553

Archiwum Wronieckie Sprawy

Skip to content