XXXII Mistrzostwa Polski w warcabach 64-polowych.

W dniach 26-30 czerwca w Boszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski w warcabach 64-polowych, w których udział wzięli zawodnicy naszego klubu.

26 czerwca mistrzostwa rozpoczęły się turniejem w grze błyskawicznej z czasem 3min+2sek na posunięcie.

Debiut w barwach naszego klubu zaliczył Marek Knioła i zabrakło trochę szczęścia do zdobycia medalu. Czterech zawodników uzyskało po 10 punktów i o zdobyciu srebrnego oraz brązowego medalu decydowało dodatkowe wartościowanie. Ostatecznie Marek zajął czwartą lokatę (premiowaną powołaniem do Kadry Narodowej).

Także swój debiut w turnieju tej rangi z najlepszymi zawodnikami kraju zaliczył Paweł Kulupa zajmując 25 miejsce w klasyfikacji ogólnej, a 12 w kategorii Juniorów do lat 19 zdobywając 5 punktów.

Kolejny z naszych reprezentantów Ryszard Komorowicz zajął 26 miejsce w klasyfikacji ogólnej, a 5 w kategorii Seniorów +50 zdobywając 4 punkty.

Kolejnego dnia rozpoczął się turniej w grze klasycznej z czasem 45min+30sek na posunięcie, który zakończył się po czterodniowych zmaganiach. Najwyżej sklasyfikowany z naszych zawodników Marek Knioła zajął 14 pozycję. Jan Mamet w klasyfikacji ogólnej zajął 16 miejsce. W kategorii Seniorów +50 Panu Janowi niewiele zabrakło do brązowego medalu, gdyż ponownie o kolejności miejsc decydowało wartościowanie i ostatecznie nasz „weteran” zajął 5 miejsce. Paweł Kulupa w klasyfikacji ogólnej zajął 20 miejsce, a w kategorii Juniorów do lat 19 uplasował się na 5 miejscu wyrabiając dodatkowo normę na IV kategorię warcabową.

W Juniorach do lat 13 w grze klasycznej z czasem 30min+30sek na posunięcie wystartował Filip Krause zajmując 16 miejsce z dorobkiem 9 punktów.

28 czerwca pod opieką Przemysława Maślony do rywalizacji w Mistrzostwach Polski Juniorów w grze błyskawicznej z czasem 3min+2sek na posunięcie dołączyli nasi najmłodsi zawodnicy. Debiut z licencją warcabową i w turnieju tej rangi zaliczyło 4 zawodników.

Ogromną niespodziankę sprawił Wiktor Krela zdobywając brązowy medal w kategorii Juniorów do lat 8!!! Walka o podium była bardzo emocjonująca, ponieważ i tu o miejscach 2-4 decydowało wartościowanie. Dzielnie w tej samej grupie wiekowej do ostatniego pionka walczyli Oskar Lewicki, który zajął 15 miejsce (8 punktów) i Eryk Niewiński zajmując miejsce 23 (5 punktów).

W kategorii Juniorów do lat 13 Filip Krause żegnając się z tą kategorią wiekową zajął 18 miejsce (9 punktów), a debiutujący Szymon Lewicki zajął miejsce 21 (9 punktów).

Dzielnie walczyli startując w tym roku w starszej grupie wiekowej do lat 16 w kategorii Juniorek Julia Sobkowska zajmując 11 miejsce oraz w kategorii Juniorów Filip Maślona zajmując 16 miejsce.

Udział zawodników w mistrzostwach został dofinansowany z dotacji Miasta i Gminy Wronki oraz Starostwa Powiatowego w Szamotułach w ramach realizacji zadania publicznego na rok 2022.

Gratulacje dla wszystkich zawodników!!!

Skip to content